Yunan medyasında korku analizleri yapılmaya başlandı: BORA’nın menzili Atina’ya kadar ulaşabilir

Yunan medyasında korku analizleri yapılmaya başlandı: BORA'nın menzili Atina'ya kadar ulaşabilir

Uluslararası anlaşmalar gereği silahlandırılması gereken adaları askerlerle donatan Yunanistan’ın bu hamlesi Türkiye cephesinde sert bir karşılık buldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Adaları silahlandırmaktan vazgeçmeye davet ediyorum, şaka yapmıyorum, ciddi konuşuyorum. Yunanistan’ı pişmanlıkla sonuçlanacak hayallerden uzak durması, aklını başına alması konusunda ikaz ediyorum.” ifadelerini kullandı.

YUNAN’I BORA KORKUSU SARDI

Bu uyarı sonrası Yunan medyası hemen hemen her gün Türkiye’nin olası operasyonlarını değerlendiriyor. Milli üretim olan balistik füze sistemi BORA’nın konuşulduğu Yunan televizyonundaki bir programda dikkat çeken ifadeler kullanıldı. BORA’nın menzilinin Atina’ya kadar ulaşabileceği dikkat çekilen programda Mavi Vatan haritası da gösterildi.

BORA NASIL FIRLATILIYOR?

Bora füzesi, Roketsan u¨retimi BORA Silah Sistemi’ne ait 8×8 Taktik Tekerlekli Araç ve Roketsan Çok Namlulu Roket Atar Silah Sistemi u¨zerinden atılıyor. Kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda entegrasyon için uygun ara yu¨ze sahip diğer Taktik Tekerlekli Araç platformlarından da fırlatılabilme özelliğine sahip.

BORA’NIN ÖZELLİKLERİ

Türk savunma sanayinin önemli güçleri arasında yer alan Bora Füzesi, şu özellikleri barındırıyor:

Kanıtlanmış Muharebe Yeteneği7/24 Her Tu¨rlu¨ Hava ve Arazi Şartında KullanımKısa Atışa Hazırlık Su¨resiYu¨ksek Vuruş HassasiyetiDu¨şu¨k İstenmeyen EtkiAldatma ve Karıştırmaya Karşı Çözu¨mler

UYGUN HEDEFLER

Yu¨ksek Doğrulukta Tespit Edilmiş Hede?erTopçu ve Hava Savunma SistemleriRadar MevzileriToplanma BölgeleriLojistik TesislerKomuta, Kontrol ve Haberleşme SistemleriYu¨ksek Öncelikli Diğer Hede?er sizlere facebook-mania.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.