Yeni Akit Ankara Temsilcisi Hacı Yakışıklı

Yeni Akit Ankara Temsilcisi Hacı Yakışıklı

Suriyeli sığınmacı konusu, siyasetin bir numaralı gündem maddesini oluşturmaya devam ediyor. Sığınmacılarla ilgili konu, televizyon programlarında da tartışıldı. Bu konuyu işleyen programlar arasında TV100’de Gürkan Hacır’ın moderatörlüğünü üstlendiği Taksim Meydanı adlı program da yer aldı.

“150 YIL ÖNCE İSTANBUL HAVALİMANI’NDAN MEKKE’YE GİDİLİYORDU”

Sığınmacı konusu tartışılırken görüşlerini aktaran Yeni Akit Gazetesi Ankara Temsilcisi Hacı Yakışıklı, “Suriye, Irak gibi devlet yoktu 100 yıl önce; Şam vardı, Halep vardı, Musul vardı, Kerkük vardı. Bu beldelerin tamamı Türkiye devletinin İstanbul Havalimanı İç Hatlar Terminalinden uçağa bindiğiniz zaman Mekke’ye Sırbistan’a Varna’ya gidiliyordu” ifadelerini kullandı.

Canlı yayında ilginç anlar! '150 yıl önce İstanbul Havalimanı'ndan Mekke'ye gidiliyordu' dedi, stüdyo sessizliğe büründü

ŞAŞKINLIKLARINI GİZLEYEMEDİLER

Yakışıklı’nın açıklamalarının ardından Gürkan Hacır şaşkınlığını gizleyemedi. Diğer konukların ise sessizliğe büründüğü görüldü.

İSTANBUL’DA İLK HAVALİMANI NE ZAMAN AÇILDI?

1944 yılında Chicago’da imzalanan Uluslararası Sivil Havacılık Anlaşmasından sonra, İstanbul/Yeşilköy’de uluslararası bir havalimanı yapılmasına karar verildi. 1949’da başlanan inşaat, 1953’te tamamlandı ve 01 Ağustos 1953 yılında Yeşilköy Havalimanı adı ile hizmete açıldı.

sizlere facebook-mania.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.