Yakılarak öldürülmüştü! Pınar Gültekin davasında yine karar çıkmadı! Anne fenalaşarak hastaneye kaldırıldı

Yakılarak öldürülmüştü! Pınar Gültekin davasında yine karar çıkmadı! Anne fenalaşarak hastaneye kaldırıldı

Muğla’da, boğduktan sonra yakılarak öldürülen üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin ve annesi Şefika Gültekin, Muğla 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki 11’inci duruşma öncesi kadına şiddete karşı slogan atarak, Menteşe Sınırsızlık Meydanı’ndan adliyeye yürümek istedi. Gültekin çiftine kadın platformları üyeleri ile bazı HDP’li milletvekilleri de destek verdi.

Pınar Gültekin davasında, karar çıkması beklenen 11'inci duruşma

ANNESİ BAYILDI

Gültekin çifti ve kadınların yürüyüşüne polis, ilk etapta izin vermedi. Bu sırada Pınar Gültekin’in annesi Şefika Gültekin, aniden fenalaşarak bayıldı. Menteşe Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Gültekin’in sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Şefika Gültekin’in hastaneye götürülmesinin ardından ‘Pınar Gültekin isyanımızdır’, ‘Katledilen kadınlar isyandadır’ ve üzerinde Pınar Gültekin’in portresi bulunan ‘Sessiz kalmayacağız’ yazılı dövizler taşıyan kalabalık, baba Sıddık Gültekin’le birlikte polis eşliğinde yürüyüşe geçti.

Pınar Gültekin davasında, karar çıkması beklenen 11'inci duruşma

KARAR ÇIKMADI

Daha sonra duruşma salonuna geçildi. Duruşmaya tutuklu sanık Cemal Metin Avcı, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılırken, tutuksuz sanıklardan kardeşi Mertcan Avcı ise salonda yer aldı. Diğer tutuksuz sanıklar Selim Avcı, Ayten Avcı, Eda Karagün ve Şükrü Gökhan Orhan ise duruşmaya gelmedi.Mahkeme heyeti, tutuksuz sanık Mertcan Avcı hakkında ‘canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürmeye iştirak’ suçundan açılan davanın Pınar Gültekin dosyası ile birleştirilmesine karar verdi.

Tutuksuz sanık Mertcan Avcı, avukatının mazeret bildirerek duruşmaya katılmaması üzerine savunma yapmak için süre istedi. Pınar Gültekin’in ailesinin avukatı Yiğit Koçoğlu da “Yargılamanın başından beri Mertcan Avcı, olayın içindeydi. Olay yerinde oradaydı. Hep farklı savunma yaptı. Kuvvetli suç delili nedir? Adli Tıp Kurumu raporuna göre, Cemal Metin Avcı olay yerinden ayrıldıktan sonra Mertcan Avcı ise eyleme devam etmiş” dedi. Cemal Metin Avcı’nın avukatı ise “Adli Tıp Kurulu’ndan gelen raporların hepsi farklı. Heyette imzaları bulunanlar, neye göre raporu 3 kere düzenledi?” diye konuştu.

Mahkeme, sanık Avcı’nın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Mertcan Avcı’nın tutuklanma talebinin reddedilmesine hükmedildi. Bir sonraki duruşma 16 Mayıs saat 14.00’a ertelendi. Pınar’ın annesi duruşma öncesi fenalaştığı için katılamadı.

CEMAL METİN AVCI:YENİ DELİLLER SUNACAĞIM

Tutuklu sanık Cemal Metin Avcı, mahkemeye yeni deliller sunacağını ve avukatlarının da yeni olduğunu ileri sürüp, duruşmanın ertelenmesini talep etti.

Mahkeme heyeti, bunun üzerine Cemal Metin Avcı’nın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Heyet ayrıca Mertcan Avcı’nın tutuklanması talebinin reddine, adli kontrol şartının uygulanmasına ve avukatların ek süre talebinin kabulüne karar verip, duruşmayı 16 Mayıs’a erteledi.

sizlere facebook-mania.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.