Ukrayna Devlet Başkanlık Ofisi Başkanı Yermak: Her türlü senaryoya hazırız ve tek bir Rus senaryosu bile işe yaramayacak

Ukrayna Devlet Başkanlık Ofisi Başkanı Yermak: Her türlü senaryoya hazırız ve tek bir Rus senaryosu bile işe yaramayacak

Rusya- Ukrayna savaşında 49. güne girilirken Ukrayna, Rusya’nın Kiev’e füze saldırısını yeniden başlatma olasılığıyla ilgili tehditlerine yanıt verdi.

“HER TÜRLÜ SENARYOYA HAZIRIZ”

Yermak, yaptığı açıklamada, Ukrayna’nın her türlü senaryoya hazır olduğunu kaydederek, “Rusya’nın sadece sivillerle savaşmayı başardığını” dile getirdi.

“RUSYA, TEHDİTLER İÇİN NEDEN HAZIRLIYOR”

Yermak, Kiev’e muhtemel füze saldırılarının yeniden başlatılmasına ilişkin Rusya Savunma Bakanlığı resmi temsilcisinin açıklamalarıyla ilgili olarak, “Rusya, kendi provokasyonları ile bir sonraki tehditler için bir neden hazırlıyor. Zaten Kiev’e olası füze saldırıları hakkında konuşmaya başladılar.” dedi.

“TEK BİR RUS SENARYOSU İŞE YARAMAYACAK”

Yermak, “Her türlü senaryoya hazırız ve tek bir Rus senaryosu bile işe yaramayacak. Kremlin, yalnızca onlara cevap veremeyen bir sivil nüfusla nasıl savaşacağını bildiğini kanıtladı. Rusya, tüm suçları için gelecekte uluslararası mahkemede cevap verecektir.” ifadesini kullandı.Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Ukrayna tarafından Rusya topraklarına saldırıların devam etmesi halinde Rus ordusunun Kiev dahil karar alma merkezlerini vuracağını söylemişti.

sizlere facebook-mania.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.