Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Güney sınırındaki güvenlik endişelerini yeni harekatlarla gidereceğiz

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Güney sınırındaki güvenlik endişelerini yeni harekatlarla gidereceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam Kampı’nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye’nin kuzeyine yönelik gerçekleştirilmesi beklenen operasyon hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, “Hem güney sınırlarımızdaki güvenlik hattımızın eksiklerini yeni harekatlarla tamamlayacak hem de karasıyla, deniziyle, havasıyla tüm kuvvetlerimizi her türlü göreve hazır hale getirecek çalışmaları titizlikle yürütüyoruz” dedi.

“HER ZAMAN TÜRK ORDUSU’NU HEDEF ALDILAR”

Türk ordusunun her dönem düşmanların hedefinde olduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı, “Suriye’de derinleşen insanlık dramına karşı sınır ötesi harekatlarımızın başladığı günden bugüne oluşturduğumuz güvenli bölgelere 500 binin üzerinde Suriyeli kardeşimizin geri dönmesini sağladık. Türk milleti için güçlü bir orduya sahip olmak, tarih boyunca hep olageldiği gibi bugün de bir tercih değil, bir mecburiyettir. Uzunca bir süre ordumuzu içten içe çürütmek, ölürsem şehit, kalırsam gazi anlayışında vücut bulan, vatan müdafaasında zafiyete düşürmek, tarihiyle ve kadim değerleriyle bağını koparmak için her yola başvurdular” dedi.

“GÜNEYDE OLUŞTURULMAYA ÇALIŞILAN TERÖR KORİDORUNU DARMADAĞIN ETTİK”

Pençe-Kilit Operasyonu’nun önemine de değinen Cumhurbaşkanı, “Türk ordusuna saldırmak için her dönem farklı araçlar, farklı kişiler kullandılar. En son FETÖ ihanet çetesinin ordumuz içindeki elemanlarıyla bu emellerine ulaşmaya çalıştılar. Hamdolsun milletimizle birlikte bu büyük ihanet oyununu bozduk. FETÖ’den temizlediğimiz Türk Silahlı Kuvvetlerimizi, personel temini ve eğitiminden, silah gücüne kadar her alanda dünyanın en modern orduları arasına katacak adımları attık. Bu sayede Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı, Bahar Kalkanı Harekatları ve nisan ayında başlattığımız Pençe-Kilit Operasyonuyla güney sınırımızda oluşturmaya çalışılan terör koridorunu darmadağın ettik” diye konuştu.

sizlere facebook-mania.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.