Sınır dışı edilen ABD’li ajan şimdi de Türk ve Azeri askerleri hedef belirledi!

Sınır dışı edilen ABD'li ajan şimdi de Türk ve Azeri askerleri hedef belirledi!

Almanya’da yaşadığı belirlenen ABD’li gazeteci Lindsey Tyler Snell’in sosyal medyada askeri personelleri hedef alarak gelecek operasyonlar hakkında bilgi topladığı belirlendi.

ASKERİ OPERASYONLAR HAKKINDA BİLGİ TOPLUYOR

ABD’li gazeteci Lindsey Tyler Snell’in, Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya uygulamaları üzerinden askeri personelle iletişim kurup, Türkiye’nin askeri operasyonları hakkında bilgi derlemeye çalıştığı belirlendi. Snell’in, ‘Tinder’ gibi sosyal çöpçatanlık uygulamalarıyla da iletişime geçtiği askeri personelle cinsel içerikli sohbetlerde bulunup, video ile fotoğraf paylaştığı tespit edildi.

ABD'li ajanın hedefinde Türk ve Azeri askerler var!

HEDEFİNDE AZERİ ASKERLER DE VAR

Snell’in, sosyal medya hesapları üzerinden yurt dışında görevli askeri personeli ve Azeri askerleri de hedef aldığı, ağına düşürdüğü kişilerden Türkiye’nin operasyonları ile askeri varlığı hakkında detay bilgi edinmeye çalıştığı anlaşıldı. Snell’in ayrıca 2’nci Karabağ Savaşı’nda Türkiye ve Azerbaycan aleyhinde faaliyetlerde bulunduğu, Ermenistan’la iş birliği içinde Türkiye aleyhtarı yayınlar gerçekleştirdiği belirlendi.

TÜRKİYE’YE GİRİŞ YASAĞI BULUNUYOR

Öte yandan Snell’in Ağustos 2016’da Suriye’den Türkiye’ye kaçak yollardan girerken yakalandığı, ‘askeri yasak bölgeyi ihlal ve casusluk’ suçlamasıyla 2016 yılının Ağustos-Ekim ayları arasında tutuklu kalmasının ardından sınır dışı edildiği öğrenildi. Hakkında ‘G-87’ tahdit koduyla Türkiye’ye giriş yasağı bulunan ABD uyruklu Lindsey Tyler Snell’in sosyal medya üzerinden PKK/ YPG ile FETÖ ile etkileşim halinde olduğu, ayrıca FETÖ bağlantılı ‘The Investigative Journal’ internet sitesi yazarlarından olduğu bildirildi.

ABD'li ajanın hedefinde Türk ve Azeri askerler var!
Sınır dışı edilen ABD'li ajan şimdi de Türk ve Azeri askerleri hedef belirledi!

sizlere facebook-mania.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.