Resmi Gazete’de yayımlandı! Türkiye’den Polonya vatandaşlarına vize muafiyeti

Resmi Gazete'de yayımlandı! Türkiye'den Polonya vatandaşlarına vize muafiyeti

Polonya Cumhuriyeti’nin kimlik kartı hamili vatandaşlarının Türkiye’ye yapacakları turistik amaçlı seyahatlerinde ve transit geçişlerinde vize muafiyeti sağlanmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

90 GÜN VİZE MUAFİYETİ

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara göre, Polonya Cumhuriyeti’nin kimlik kartı hamili vatandaşlarının Türkiye’ye yapacakları her 180 gün içinde azami 90 gün ikamet süreli turistik amaçlı seyahatlerinde ve transit geçişlerinde vize muafiyeti sağlanacak.

Söz konusu kararın, 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu’nun 18’inci maddesi gereğince verildiği belirtildi.

VİZE MUAFİYETİ NEDİR?

Vize muafiyeti, bir ülkenin başka bir ülke vatandaşına, giriş ve de çıkışta herhangi bir vize almaksızın seyahatine imkan tanıyor olmasıdır. Bu da beraberinde vizesiz seyahat eden kişinin herhangi bir işlem yapmaksızın doğrudan seyahat edebilmesi anlamına gelir. Dünya üzerinde birçok ülkenin kendi vize muafiyeti programları vardır. Bu programlara dahil olan ülkelerin vatandaşları bir anlamda güvenilir vatandaşlar olarak kategorize edilirler.

Resmi Gazete'de yayımlandı! Türkiye'den Polonya vatandaşlarına vize muafiyeti

sizlere facebook-mania.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.