Meteoroloji uyardı: Sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde olacak

Meteoroloji uyardı: Sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı kuzeydoğu kesimlerde artmaya devam edecek, Kıyı Ege’de biraz azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

SICAKLIKLAR MEVSİM NORMALLERİNİN 4-12 DERECE ÜZERİNE ÇIKACAK

Ülke genelinde mevsim normallerinin 4 ila 12 derece üzerinde seyredecek. Rüzgarın, genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

YAĞIŞ UYARISI

Ülkenin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı bulutlu, İç Anadolu’nun doğusu, Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeyi Doğu Akdeniz’in Toroslar mevkii, Çankırı, Edirne, Kırklareli ve Van çevreleri, Tekirdağ’ın iç kesimleri ile Hakkari’nin kuzey ve doğusunun kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı bulutlu 33 İstanbul: Parçalı bulutlu 29 İzmir: Az bulutlu 29 Adana: Parçalı ve az bulutlu 36 Antalya: Az bulutlu 33 Samsun: Parçalı bulutlu 26 Trabzon: Parçalı az bulutlu, öğle saatlerinde bölgenin iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24 Erzurum: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25 Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 36 sizlere facebook-mania.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.