Kız meselesi yüzünden çıkan kavgada Hayri Kara’yı 21 yerinden bıçaklayan kişi 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Kız meselesi yüzünden çıkan kavgada Hayri Kara'yı 21 yerinden bıçaklayan kişi 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı

1 kişinin yaşamını yitirdiği olay, geçen yıl 23 Ekim’de, Melikgazi ilçesi Gesi Mahallesi Mehmet Yazar Caddesi’nde meydana geldi. Sokakta karşılaşan Samet Göker ile Hayri Kara arasında, iddiaya göre, kız meselesinden tartışma çıktı.

CEBİNDEN ÇIKARDIĞI BIÇAKLA ÖLDÜRDÜ

Kavgaya dönüşen olayda Göker, cebinden çıkardığı bıçakla Hayri Kara’yı öldürdü. Gözaltına alınan Samet Göker, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Hayri Kara’nın cenazesi ise Bünyan ilçesinde gözyaşlarıyla toprağa verildi.

DAVA BAŞLAMADAN ARBEDE ÇIKTI

Samet Göker hakkında ‘kasten öldürme’ suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı. Kayseri 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasına sanık Göker ile avukatı Emre Ayan ve şikayetçi Kara ailesi katıldı. Dava başlamadan önce mahkeme koridorunda taraflar arasında kavga çıktı. Adliyede görevli polis memurları tarafları ayırırken, duruşma kavganın sona ermesi ile başladı.

“BELİNDEN SİLAH ÇIKARACAK SANDIM”

Savunmasında, önceki ifadelerini tekrar eden ve Hayri Kara ile aralarında husumet olduğunu, olay günü kendisini darbettiğini öne süren Göker, “Daha önce beni darbedip, hakaret etmişti. Olay günü de elini beline atmıştı. Bir an silah ya da bıçak çıkararak beni öldürecek, düşüncesiyle üzerimdeki meyve bıçağına benzer bir bıçak ile bir kaç kez vurdum. Olayın şokuna girdim ardından bıçağı kaç defa vurduğumu hatırlamıyorum. Yukarıdan da 2 kişi geliyordu. Hayri’nin arkadaşları zannettiğim için korkarak kaçtım. Babamın yanına gidip olayı anlattım ve polise gidip teslim oldum. Çok pişmanım” diye savunma yaptı.

MÜEBBET HAPİS CEZASI VERİLDİ, TAHRİK İNDİRİMİ UYGULANDI

Mahkeme heyeti sanık Samet Göker’i, ‘kasten adam öldürme’ suçundan önce müebbet hapis cezasına çarptırdı. Ardından sanık hakkında ‘tahrik’ indirimi uygulayarak cezasını 18 yıla düşürdü. Mahkeme, olayın oluş şekli ve maktülde 21 bıçak darbesi olduğu gerekçesiyle sanık hakkında ‘iyi hal’ indirimi uygulamadı. Karar sonrası ölen Hayri Kara’nın yakınları sanık Göker’e tepki gösterdi.

sizlere facebook-mania.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.