İtalya’nın Dostoyevski kararından sonra İngiltere’de Rus kedilerine yaptırım uyguladı: Şovlara katılamayacaklar

İtalya'nın Dostoyevski kararından sonra İngiltere'de Rus kedilerine yaptırım uyguladı: Şovlara katılamayacaklar

FIFE, Rus kedilerinin herhangi bir FIFE soy kütüğüne kaydedilmeyeceğini belirterek yasak getirdi. Rus kedi ırklarının Rusya dışına ihraç edilmesine kısıtlamalar getirdi. Kedi derneği yönetim kurulu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, binlerce Ukraynalıyı evlerini terk etmeye zorlayan işgalin “şok ve dehşete düştüğünü” söyledi. Örgüt ayrıca, Rus kedi sergicilerinin Rusya dışındaki herhangi bir kedi şovuna kaydolmasını yasakladı.

”BİRÇOK MASUM İNSAN ÖLDÜ”

Kedi derneği ayrıca, kurulun “bu vahşete tanık olamayacağını ve hiçbir şey yapamayacağını” da ekledi. Üyeler, yaptıkları açıklamada, Rusya Federasyonu’nun Ukrayna Cumhuriyeti’ni işgalinin “bir savaş başlattığını” gösteren “benzeri görülmemiş” şok ve dehşeti de dile getirdiler. FIFE, “Birçok masum insan öldü, daha fazlası yaralandı ve yüz binlerce Ukraynalı hayatlarını kurtarmak için evlerini terk etmek zorunda kaldı.” Dedi.

İtalya'nın Dostoyevski kararından sonra İngiltere'de Rus kedilerine yaptırım uyguladı: Şovlara katılamayacaklar

BÜTÇENİN BİR KISMI UKRAYNA’YA GİDECEK

2 Mart’tan itibaren kısıtlamalar 31 Mayıs’a kadar devam edecek ve gerektiğinde gözden geçirilecektir. Kurul, bütçesinin bir kısmını Ukrayna’daki kedi yetiştiricilerini ve kedi meraklılarını desteklemek için ayırmaya da karar verdi. Yapılan açıklamada, “Üstelik, Ukraynalı kedi sever dostlarımız bu zor koşullarda umutsuzca kedilerine ve diğer hayvanlara bakmaya çalışıyorlar. Ukrayna’ya komşu olan Polonya, Romanya, Macaristan, Slovakya gibi FIFe kulüplerinin birçok üyesinin, ve Moldova, Ukraynalı yetiştirici arkadaşlarına yardım eli uzatıyor.” ifadelerine yer verildi.

sizlere facebook-mania.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.