İsrail polisinin Mescid-i Aksa’daki baskınına Dışişleri Bakanlığı’ndan kınama geldi: Kabul edilemez

İsrail polisinin Mescid-i Aksa'daki baskınına Dışişleri Bakanlığı'ndan kınama geldi: Kabul edilemez

İşgal altındaki Kudüs’te İsrail polisinin saldırıları sürüyor. İsrail polisi, Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa’ya sabah namazı kılmak için gelen binlerce Müslümana sert müdahalede bulundu.

152 KİŞİ YARALANDI, 1′ ÇOCUK 7 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Paniğe kapılan Müslümanlara, plastik mermi, göz yaşartıcı gaz ve ses bombasıyla saldıran İsrail polisi 152 kişiyi yaraladı, 7 kişi ise hayatını kaybetti. Kudüs’teki Kızılay tarafından yapılan açıklamada, yaralıları tedavi etmek için bir sahra hastanesi kurulduğu ve özellikle vücudunun üst bölgelerinden yaralanan birçok kişinin Kudüs’teki Al-Makassed Hastanesi’ne sevk edildiği aktarıldı.

Dışişleri Bakanlığı, İsrail polisinin Mescid-i Aksa'daki kanlı müdahalesini kınadı: Kabul edilemez

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI: KABUL EDİLEMEZ

İsrail güvenlik güçlerinin Mescid-i Aksa’da ibadet eden Müslümanlara yönelik müdahalesi sonrası Dışişleri Bakanlığı kınama açıklaması yapıldı. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, ” Filistin’de, başta Cenin olmak üzere farklı şehirlerde İsrail güvenlik güçleri tarafından biri çocuk olmak üzere toplam 7 Filistinlinin ölümüne sebebiyet verilmesini ve bu sabah ibadet için Mescid-i Aksa’da bulunan Müslümanlara müdahale ederek yaralanmalara yol açılmasını kabul edilemez buluyor ve şiddetle kınıyoruz.

”ARTAN GERİLİMDEN ENDİŞE DUYUYORUZ”

Bölgede son günlerde artan gerilimden derin endişe duyuyoruz. Özellikle bu hassas dönemde, Mescid-i Aksa’nın statü ve maneviyatına yönelik tahrik ve tehditlere izin verilmemesinin önemini bir kez daha vurgulamakta fayda görüyoruz. Olaylarda hayatını kaybeden Filistinli sivillere Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyoruz” denildi.

sizlere facebook-mania.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.