Gram altının fiyatı 978 lira seviyesinden alıcı buluyor!

Gram altının fiyatı 978 lira seviyesinden alıcı buluyor!

Dün, dolar kurundaki yükselişe paralel değer kazanan altının gram fiyatı, günü yüzde 1 artışla 977,3 liradan tamamladı.
Altının gram fiyatı, yeni güne yükselişle başlamasının ardından saat 10.53 itibarıyla önceki kapanışına göre yüzde 0,2 artışla 978 liradan işlem görüyor.

ÇEYREK VE CUMHURİYET FİYATLARI

Aynı dakikalarda çeyrek altın 1.565 lira, Cumhuriyet altını da 6.497 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı, şu dakikalarda önceki kapanışın hemen üzerinde 1.854 dolardan işlem görüyor. Analistler, enflasyon ve büyüme endişelerinin geri plana atılması ve Çin’de vaka sayılarındaki düşüşe karşın uluslararası piyasalarda altın fiyatlarının dar bant içindeki seyrini sürdürdüğünü söyledi.

PİYASALARDA SON DURUM

Bugün ABD Başkanı Joe Biden ile ABD Merkez Bankası Başkanı (Fed) Jerome Powell’ın görüşmesine ilişkin haber akışının izleneceğini aktaran analistler, veri gündeminde ise ABD’de tüketici güven endeksi ve Avro Bölgesi’nde enflasyonun öne çıktığını ifade etti. Analistler, teknik açıdan altının ons fiyatının 1.850-1.860 dolar dar bandında sıkıştığını belirterek, bu seviyelerin kırılması durumunda, kırılma yönüne doğru hareketin ivme kazanabileceğini kaydetti. Öte yandan, bugün açıklanan makroekonomik verilere göre, Türkiye birinci çeyrekte yıllık yüzde 7,3 büyüyerek beklentileri aştı. Dış ticaret açığı ise nisan ayında 6,1 milyar dolar oldu.

Altın fiyatları için tıklayın. Gram altın ne kadar? Çeyrek altın ne kadar?

sizlere facebook-mania.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.