Berlin’de kalabalığın arasına giren otomobil, 1 kişinin ölümüne 30 kişinin ise yaralanmasına neden oldu!

Berlin'de kalabalığın arasına giren otomobil, 1 kişinin ölümüne 30 kişinin ise yaralanmasına neden oldu!

Berlin kenti bu sabaha feci bir olayla uyandı. Saat 10.15 sıralarında kentin işlek caddesindeki bir bölgede ilerleyen araç, önce kenarda oturan kalabalığa arasına daldı, ardından da mağazaya girerek durabildi. Kaza nedeniyle 1 kişi hayatını kaybederken, 30 kişi de yaralandı.

HASTANEYE KALDIRILDILAR

Kazanın ardından bölgeye acil olarak itfaiye, sağlık ekipleri ve polis sevk edildi. Sağlık ekipleri tarafından yaralılara ilk olay yerinde müdahale edildi. Daha sonra ise 10 yaralı hastaneye kaldırıldı.

POLİS KASTEN OLUP OLMADIĞINI ARAŞTIRIYOR

Olayla ilgili acilen soruşturma başlatan polis ekipleri, sürücünün kalabalığın arasında kasti şekilde mi dalıp dalmadığını belirlemek için çalışmalara başladı.

60 YAŞINDAKİ SÜRÜCÜ GÖZALTINDA

Görgü tanıklarının ifadesine göre, önce kaldırıma çıkan araç ardından kalabalığının arasına daldı. Yaklaşık 200 metre kaldırımda ilerleyen araç, bir parfümeri mağazasının camlarından içeri girerek durdu. Görgü tanıkları, çevredekilerin kaçan sürücüyü yakalayarak polise teslim ettiğini dile getirdi. 60 yaşındaki sürücü gözaltına alındı.

YAN SOKAKLAR TRAFİĞE KAPATILDI

Olayın meydana geldiği cadde ve yan sokaklar trafiğe ve yaya geçişine kapatılırken 130 kişilik polis ekibi olay yerinde yoğun güvenlik önlemleri aldı. Kurtarma helikopterlerinin yanı sıra bir polis helikopteri de bölgeyi havadan takibe aldı.

Son Dakika! Berlin'de bir otomobil kalabalığın arasına daldı: 1 kişi öldü, 30 kişi yaralandı
Son Dakika! Berlin'de bir otomobil kalabalığın arasına daldı: 1 kişi öldü, 30 kişi yaralandı
Son Dakika: Berlin'de bir otomobil kalabalığın arasına daldı, 1 kişi öldü 30 kişi yaralandı

sizlere facebook-mania.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.