Bakanlık açıkladı! İşte Pençe Kilit Operasyonu bilançosu: 19 terörist öldürüldü, 4 askerimiz yaralı

Bakanlık açıkladı! İşte Pençe Kilit Operasyonu bilançosu: 19 terörist öldürüldü, 4 askerimiz yaralı

Türk Silahlı Kuvvetleri, Irak’ın kuzeyinde Metina, Zap ve Avaşin-Basyan bölgelerindeki terörist hedeflere yönelik dün gece itibarıyla karadan ve havadan Pençe Kilit Operasyonu’nu başlattı.

19 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Irak’ın kuzeyinde terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğini sağlamak amacıyla dün gece başlatılan Pençe Kilit Operasyonu’nda gelinen aşamaya ilişkin bilgi verildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi: “Birinci aşama hedefleri ele geçirildi. Operasyon planlandığı şekilde başarıyla devam ediyor. Mehmetçik bölgeyi kontrol altına almaya başladı. Arama-tarama faaliyetleri devam ediyor. Teröristlerin tüm barınak, sığınak ve sözde karargahları ile mağaraları ve inleri tek tek tahrip edilecek. Operasyonda ilk belirlemelere göre 19 terörist etkisiz hale getirildi.

“4 SİLAH ARKADAŞIMIZ YARALANDI”

Arama-tarama sırasında yapılacak tespitlerle bu sayının artacağını değerlendiriyoruz. Operasyon sırasında 4 kahraman silah arkadaşımız yaralandı. Gerekli tüm tıbbi müdahale yapılmaktadır. Teröristler kaçacak yerlerinin olmadığını, sona yaklaştıklarını anlamalı ve adalete teslim olmalıdır. Asil milletimizi terör belasından kurtarmakta azimli, kararlıyız.”

Bakanlık, Pençe Kilit Operasyonu bilançosunu açıkladı: 19 terörist öldürüldü, 4 askerimiz yaralı

“PLANLANAN HEDEFLERİN TAMAMI ELE GEÇİRİLDİ”

Harekat Merkezi’nde Pençe Kilit Operasyonu kapsamında gerçekleştirilen hava hücum harekatını takip eden Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ise bu sabah operasyona ilişkin şunları söyledi:

Irak’ın kuzeyinden gelen terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğini sağlamak maksadıyla Pençe Kilit Operasyonu başlatıldığını dile getiren Akar, şu bilgileri verdi: “Uzun süreden beri yapılan hazırlık ve koordinasyona müteakip dün akşamdan itibaren Pençe Kilit Operasyonu’nu başlatmış bulunuyoruz. Şu an itibarıyla planlanan hedeflerin tamamı ele geçirilmiş durumdadır. Arkadaşlarımız görevlerini başarıyla gerçekleştirdi. Teröristlere ait tespit edilen barınak, sığınak, mağara, tünel, mühimmat depoları ile sözde karargahları hava harekatı ve ateş destek vasıtalarıyla büyük bir başarıyla tahrip edilmiştir.

Bakanlık, Pençe Kilit Operasyonu bilançosunu açıkladı: 19 terörist öldürüldü, 4 askerimiz yaralı

“ÇOK SAYIDA TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ”

ATAK helikopterlerimiz, İHA ve SİHA’larımızla desteklenen kahraman komandolarımız ve bordo berelilerimiz hava hücum harekatı ve karadan sızmak suretiyle bölgeye intikal etmiş ve belirlenen hedefleri ele geçirmiştir. Çok sayıda terörist etkisiz hale getirilmiştir. Arama-tarama faaliyetlerimiz devam etmektedir, sayının önümüzdeki saatlerde, günlerde daha da artmasını bekliyoruz.”

Bakanlık açıkladı! İşte Pençe Kilit Operasyonu bilançosu: 19 terörist öldürüldü, 4 askerimiz yaralı

sizlere facebook-mania.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.