Ankara’da bulduğu para dolu çantayı sahibine teslim etti

Ankara'da bulduğu para dolu çantayı sahibine teslim etti

Çankaya ilçesindeki bir alışveriş merkezinde temizlik görevlisi olarak çalışan Musa Yılmaz, lavaboları temizlediği sırada içi para dolu çanta buldu. Yılmaz, çantanın içinde yüklü miktar para olduğunu anlayınca durumu alışveriş merkezinin yetkililerine bildirdi. Çantanın H.G.’ye ait olduğu belirlendi. Alışveriş merkezine çağrılan H.G.’ye içinde 45 bin TL olan çanta teslim edildi. Yılmaz, alışveriş merkezi yönetimince “ayın personeli” seçilerek, sergilediği davranıştan dolayı teşekkür belgesine layık görüldü.

TEMİZLİK GÖREVLİSİ, BULDUĞU 45 BİN LİRAYI SAHİBİNE VERDİ

“TEKRAR OLSA AYNI DUYARLILIĞI GÖSTERİRİM”

Para dolu çantayı bulduğu sırada ne yapacağını şaşırdığını söyleyen Musa Yılmaz, “Rutin temizliğimi yaptığım sırada lavabonun kenarında çanta buldum. Önce ne yapacağımı bilemedim, merak ettim. Ardından yetkili amirime bilgi verdim, çantayı teslim ettim. Daha sonra alışveriş merkezi yetkilileri çantanın sahibine ulaştılar. Çantanın sahibi bana çok teşekkür etti. Tekrar böyle bir durumla karşılaşsam aynı duyarlılığı gösteririm” dedi.

TEMİZLİK GÖREVLİSİ, BULDUĞU 45 BİN LİRAYI SAHİBİNE VERDİ

“BÖYLE ARKADAŞLARA SAHİP OLDUĞUMUZ İÇİN MUTLUYUZ”

Alışveriş merkezi İşletme Müdürü Emre Arslan da “Musa Bey rutin temizlik kontrolleri esnasında lavabo kenarında bir çanta buluyor. Çantanın içerisinde yüklü bir miktar para olduğunu tespit ediyoruz. Musa, yetkili kişilere ulaşarak çantayı teslim ediyor. Ziyaretçimizin çantayı kaybolduğuna dair başvuruda bulunduğunu öğreniyoruz. Gerekli bilgilendirmeleri yaptıktan sonra çantayı sahibine teslim ettik. Sahibi endişeli olarak danışma bölümümüze geldiği için çantayı eline alınca haliyle bir ferahlama yaşadı. Çantada 45 bin TL olduğunu biliyoruz. Bu sayede Musa Bey bizlere ciddi bir geri bildirimde bulunmuş oluyor. Bu yüzden böyle özverili arkadaşlara sahip olduğumuz ve birlikte çalıştığımız için açıkçası sevinçliyiz ve mutluyuz” diye konuştu.

Çantanın bulunması nedeniyle büyük mutluluk yaşayan çanta sahibi H.G., parayı bulan temizlik görevlisi Yılmaz’a teşekkür etti.

sizlere facebook-mania.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.